+420 602 143 585

Keramika (cca od  2 do 7 let)

Keramické tvoření u dětí rozvíjí nenásilnou a hravou formou jemnou motoriku a představivost, dává jim prostor, jak své představy ztvárnit ve hmotě, jak hmotu procítit a opakovaným kontaktem tuto zkušenost prohlubovat. Jak hlína, tak výtvarná tvorba mají terapeutické účinky. Děti se zklidní, učí se soustředit a dostávají možnost vyjádřit se neverbálním způsobem. Do své tvorby děti promítají kus sebe, své zážitky, pocity, vnímají dokonalost tvarů či barev. Vyzkouší si nejrůznější techniky práce s keramickou hmotou, ale hlavně zakusí radost ze své tvorby. Všechny tyto aspekty rozvíjí přirozeně jejich osobní tvůrčí potenciál.

V práci s keramikou nezáleží na věku ani na zkušenostech, jde především o probuzení naší hravostí a kreativity, kterou v sobě všichni máme. Tato setkání jsou určena pro všechny zájemce s chutí tvořit.

Postupně se naučíme různé techniky zpracování hlíny, modelování z plátu, válečků, či mačkání do forem, volnou tvorbu z ruky podle modelu, nebo dle své fantazie. Dekorační techniky jako malbu glazurami, zdobení engobami, zatírání oxidy a vyzkoušíme i nízkotavné sklo.

Jak si rezervovat lekci

Pro přihlášené

Jednorázově

Jedna lekce: 60 minut 

Rozvrh 

Věk Den Čas
2 – 4 roky čtvrtek                               rodiče+děti 15.45
4 – 7 let čtvrtek                               děti 17.00

Kde: STUDIO BERUŠKA, Mařanova 334, Liberec

Lektorka: Ondřejka Eleonora Černá 

Cena:

I. pololetí (říjen 2022 – leden 2023): 15 lekcí x 170 Kč = 2 550 Kč
II. pololetí (únor 2023 – červen 2023): 17 lekcí x 170 Kč = 2 890 Kč
Na lekce se lze objednávat i jednorázově cena 200,- Kč

Do kurzu, v případě volného místa, lze přistoupit kdykoliv a cena bude stanovena dle zbývajícího počtu lekcí. Lekci si můžete vyzkoušet a až pak se rozhodnete, zda se chcete účastnit celého kurzu, nebo uhradíte pouze jednu lekci v ceně 200 Kč.